péntek, máj. 03, 2024

Kadett mérkőzések

2012-04-14 DOMBÓVÁR KADETT FIÚ FŐTÁBLA 3 kör Budapest

SZTE SZEDEÁK - DOMBÓVÁRI KS 82-63 (15-19,24-15,16-19,27-10)
Sarkadi Dániel 4, Vincze József -, Bíró Kristóf -, Kőnig Richárd 18, Nagy Mátyás 2, Németh Adrián 2,Csáki Gergely -, Küszter Dániel -, Farkas Péter 18, Kollár Zsombor 19, Szűcs Dániel -, Szebényi Jenő -,

MAFC - DOMBÓVÁRI – KS 115-66 (31-15,25-23,33-18,26-10)
Sarkadi Dániel 4/3, Vincze József -, Bíró Kristóf 2, Kőnig Richárd 15, Nagy Mátyás -, Németh Adrián 7/3,Csáki Gergely -, Küszter Dániel 7, Farkas Péter 11, Kollár Zsombor 17/9, Szűcs Dániel 3, Szebényi Jenő -,

DOMBÓVÁRI KS – BLF Palota 54-87 (8-12,6-29,14-20,26-26)
Sarkadi Dániel 6, Vincze József 2, Bíró Kristóf -, Kőnig Richárd 5/3, Nagy Mátyás 6, Németh Adrián 5/3,Csáki Gergely -, Küszter Dániel 2, Farkas Péter 14, Kollár Zsombor 10, Szűcs Dániel 4, Szebényi Jenő -,

Köszönöm mindenkinek a helytállást ebben a nagyon erős mezőnyben. Nem a pillanatnyi eredményeket kell csak figyelembe venni, hanem azt, hogy eddig el kell jutni és ki kell érdemelni a legjobb 12 csapat közé kerülését. A budapesti szereplés is fontos volt, mert sokat tudunk tanulni a nálunk erősebb, képzettebb és masszívabb csapatoktól.  A szülőknek is köszönjük a bíztatást, kitartást és a gyerekek sportra való nevelését.

2012-03-10 DOMBÓVÁR KADETT FIÚ FŐTÁBLA 2 kör

DOMBÓVÁRI KS – KŐBÁNYAI DARAZSAK 118-53 (28-8,32-13,30-22,28-10)
Sarkadi Dániel 19, Vincze József -, Bíró Kristóf 2, Kőnig Richárd 27, Nagy Mátyás 4, Németh Adrián 14/6,Csáki Gergely 2, Küszter Dániel 9, Farkas Péter 19, Kollár Zsombor 17, Szűcs Dániel 3, Szebényi Jenő -,

Sokat készültünk erre a hétvégére és nagyon várta már mindenki, a mérkőzéseket. Az erőviszonyokkal nem voltunk teljesen tisztába, mert a Kőbánya csapatát nem ismertük és a játékukról nem volt tudomásunk. Őrületes lendülettel kezdtük a mérkőzést, ami meg is alapozta a további játék képét. Nagy különbséget sikerült kialakítanunk már az első negyedben a pontos, gyors és lendületes játékunknak köszönhetően. Védekezésben mindenki ügyesen teljesített, és a végjátékra sikerült pihentetni a kezdő játékosokat.

A Sarkadi Daninak és a Kőnig Ricsinek külön gratulálok a teljesítményéhez.

DOMBÓVÁRI – KS – DSC-SI DEBRECEN 72-65 (22-19,12-4,20-14,18-28)

Sarkadi Dániel 14, Vincze József -, Bíró Kristóf 2, Kőnig Richárd 15, Nagy Mátyás 2, Németh Adrián 2,Csáki Gergely -, Küszter Dániel -, Farkas Péter 22, Kollár Zsombor 15/3, Szűcs Dániel -, Szebényi Jenő -,

A délutáni mérkőzésünket szintén egy teljesen ismeretlen debreceni csapat ellen kellett játszanunk. Délelőtt nagyon jól teljesítettünk és ezért kértem a fiúktól, hogy próbáljunk meg ismét egy meglepően gyors, robbanékony kezdéssel előrukkolni. A gyors játékunk csak félig teljesült, mert a Debreceniek védekezése szervezettebb volt, mint a Budapestieké és így kiegyenlítet volt az első negyed. A második negyedre egy kicsit erőre kaptunk, de támadásokban sokat hibáztunk, viszont jól védekeztünk és ennek köszönhetően csak 4 pontot kaptunk. A tíz pontos különbséget tartani tudtuk szinte a mérkőzés végéig. Ebben a csatában a Farkas Peti vezéregyénisége, és a Kollár Zsombi okos játéka segített bennünket a győzelemhez.

DOMBÓVÁRI KS – BAJAI BÁCSKA FKE 67-76 (10-29,20-13,18-18,19-16)

Sarkadi Dániel 9, Vincze József -, Bíró Kristóf -, Kőnig Richárd 16, Nagy Mátyás 12, Németh Adrián -,Csáki Gergely -, Küszter Dániel -, Farkas Péter 10, Kollár Zsombor 14, Szűcs Dániel 6, Szebényi Jenő -,

Tudni kell a bajai csapatról, hogy hasonló erőt képviselnek, mint Mi. Talán mellettük szól az, hogy két igen magas játékosuk van. Fáradtan érkeztek a fiúk a reggeli mérkőzésre, mert a tegnapi fáradtság, még mindenkiben benne volt. Az első negyedben sajnos az öltözőben maradtunk és ez az egész mérkőzésre rányomta a bélyegét (10-29)!!!!!!!!!!!! Na ez nagyon fájt, 19 mínusz egy negyed alatt. A második negyedre sikerült közelebb kerülni hozzájuk, de csak az miatt, hogy nagyon összekapta magát mindenki, teljes lendülettel próbált játszani. Itt már fejben dől el nagyon sok minden és úgy gondolom, hogy, a fiúk rendbe rakták a gondolatokat. A vegyes védekezés sikeres volt, és a második negyedet már 7 ponttal nyertük. Szünetben még egy kis relaxáció és gyerünk tovább. A harmadik negyedben Zsombi összeszedte a 4. faultját és cserélni kellet. A Szücs Dani védekezése ismét sikeres volt. Sarkadi Dani is fájlalta a lábát, de ez érthető is ilyen mérkőzések után. A harmadik negyed döntetlent hozott. A negyediknek is akarattal, győzelmi vággyal, és lendülettel álltunk neki. Mindkét csapat sokat hibázott, de GYŐZNI AKART. A végjáték a bajai csapatnak sikerült és megnyerték a mérkőzést. Gratulálok nekik. Viszont, NAGYON KÖSZÖNÖM A CSAPATNAK A LELKESEDÉSÉT, EGYMÁS SEGÍTÉSÉT, ÉS BUZDÍTÁSÁT, AMI RÖVIDEN ANNYIT JELENT, HOGY

IGEN EZ EGY CSAPAT, AMIT SOK JÓ JÁTÉKOS ALKOT

Köszönjük azoknak, akik eljöttek és buzdítottak bennünket, nagyon köszönjük a kosársuli csapataink remek szurkolását, és a Kőszegi Kristófnak a jó zenéket.

2011-12-17 SOPRON OKB fiú területi alapszakasz 5. torna

DOMBÓVÁRI KS – ZALAKERÁMIA   62 -  64 (18-14, 15-15, 15-18, 14-17)
Sarkadi Dániel 10, Vincze József -  Bíró Kristóf  -, Kőnig Richárd 4, Nagy Mátyás 2, Németh Adrián 5/3,  Csáki Gergely -, Küszter Dániel 3, Farkas Péter 18, Kollár Zsombor 22/6, Szűcs Dániel -, Szebényi Jenő -,

Egy Iskolai csarnokban játszottunk, ami elég szűkösnek bizonyult. Kedvetlenül kezdtük a játékot, ami biztos a hosszú utazás miatt volt. Sajnos azzal a labdával kellett játszanunk, amivel az 1955-ös magyarországi EB-n játszottak a csapatok (olyan öreg volt a labda!!). Mindkét csapat rengeteget hibázott, mert tényleg nem pattogott rendesen, csúszott a labda. Végig kiegyenlített volt a mérkőzés, senki nem tudta meglepni a másikat. Ha embert fogtak, akkor sikerült könnyebben gólt szereznünk, ha zónáztak, akkor nehezebben. A Zsombit elveszítettük a végjátékra, mert a 4. negyed elején, kipontozódott. A Ricsi nem érezte jól magát. A játékvezetők hibáztak, de nem segítették egyik csapatot sem. Farkas Peti 4. negyedben dobott 10 pontja is sajnos kevés volt a győzelemhez. Védekezésben sikerült kiszorítani őket, viszont a lepattanókat sorra elvitték, mert sokkal magasabbak voltak nálunk. Az utolsó másodpercekben is volt sanszunk, de nem sikerült élni vele. Nagyon szerettünk volna nyerni, mert készültünk a Sopron ellen. A Tűz és a Lendület hiányzott belőlünk!

MARCALI VSZSE- DOMBÓVÁRI KS  60 - 73 (16-14,12-26,18-18,14-15)

Sarkadi Dániel 2, Vincze József 7,  Bíró Kristóf  4, Kőnig Richárd 20, Nagy Mátyás 4, Németh Adrián 9, Csáki Gergely -, Küszter Dániel 7, Farkas Péter 12/6, Kollár Zsombor 2, Szűcs Dániel 4, Szebényi Jenő 2,

2011-11-26 DOMBÓVÁR OKB fiú területi alapszakasz 4. torna

DOMBÓVÁRI KS – SZOMBATHELYI SI   88 -  38 (21-13, 32-9, 14-7, 21-9)
Sarkadi Dániel 6
, Kőszegi Kristóf -,  Bíró Kristóf  2, Kőnig Richárd 28/12, Nagy Mátyás 6, Németh Adrián 2,  Csáki Gergely 2, Küszter Dániel 6, Farkas Péter 17, Kollár Zsombor 18/3, Szűcs Dániel 2, Szebényi Jenő 2,

Nem ismertük a szombathelyi csapatot és egy kicsit nehezebb mérkőzésre számítottunk. Az első félidőben sikerült jelentős előnyt szereznünk, és ezt megtartottuk a továbbiakban is.

SOPRONI SPORTISKOLA- DOMBÓVÁRI KS  92 - 90 (26-31,16-21,24-18,26-20)
Sarkadi Dániel 13/3
, Kőszegi Kristóf -,  Bíró Kristóf  2, Kőnig Richárd 21, Nagy Mátyás 6, Németh Adrián -, Csáki Gergely -, Küszter Dániel 1, Farkas Péter 25/3, Kollár Zsombor 22, Szűcs Dániel -, Szebényi Jenő -,

Óriási irammal kezdődött a mérkőzés, a támadásaink pontosan sikerültek és eredményesek voltak. Az első negyed eredménye mutatja is, hogy a 31 dobott pont nagyon szép. A védekezésünk viszont már kevésbé dicsérhető. A második félidőben megtorpantunk, és ezt rendre ki is használta a szombathelyi csapat. A 9-es számú játékosuk Rátvai Tamás 37 pontig jutott a mérkőzés végéig, ami számunkra állít ki elégtelen bizonyítványt. Rosszúl szerveztük meg a védését. A végjáték nagyon kiélezett volt, sajnos bírói tévedésekkel körítve. Úgy gondolom, hogy egy nagyon színvonalas mérkőzést játszott a két csapat, gratulálok a fiúknak és föl a fejjel csak így tovább.

2011-11-12 NAGYKANIZSA OKB fiú területi alapszakasz 3. torna

KANIZSA KK -  DOMBÓVÁRI KS   34 -  76 (4-11, 10-22, 7-21, 13-22)
Sarkadi Dániel 25
, Kőszegi Kristóf 6,  Bíró Kristóf  2, Kőnig Richárd 14, Nagy Mátyás 2, Németh Adrián 13/9,  Csáki Gergely 2, Küszter Dániel 2, Farkas Péter 2, Kollár Zsombor 6, Szűcs Dániel -, Szebényi Jenő 2,

Lelkesen indultunk Nagykanizsára, már vártuk a mérkőzéseket. A Kanizsa KK ellen az első negyedben sikerült összehoznunk 11 pontocskát, nem túl sok, de a Kanizsa 4 pontjához képest rengeteg.

A továbbiakban már nem volt probléma, mert ráhangolódtunk a mérkőzésre és megérdemelten nyertünk.

KÖRMENDI TÖRPÖRDÖGÖK- DOMBÓVÁRI KS  89-67 (21-23,22-18,25-10,21-16)
Sarkadi Dániel 14, Kőszegi Kristóf -,  Bíró Kristóf  -, Kőnig Richárd 8, Nagy Mátyás 9/3, Németh Adrián 3/3, Csáki Gergely 1, Küszter Dániel 2, Farkas Péter 12, Kollár Zsombor 18/6, Szűcs Dániel -, Szebényi Jenő -,

Hú, erről a mérkőzésről nagyon sok mindent lehetne írni, rosszat viszont semmit. Nagyon tetszett a mérkőzés a legelső pillanattól kezdve. Először is köszönjük a Farkas Petinek, hogy ismét a csapatunkban van és segíti a munkánkat, továbbá remek játékával segítette még szebbé tenni a napunkat. Az első és második negyed eszméletlen jól sikerült! Rendre válaszolni tudtunk a támadásban szerzett kosaraikra, Sarkadi Dani és a Kőnig Ricsi gyönyörű tempóival. Kollár Zsombi igazi válogatott játékoshoz híven, nagyon kiegyensúlyozottan, megfontoltan, jól forgatta csapatunkat. Passzai rendre célba értek, és pontszerzéshez vezettek. A második negyedtől kezdve, Nagy Mátyás olyan szintű védekezést mutatott be a Törpördögök 206 cm-es játékosán, amit videóra kellett volna venni.

A harmadik negyed volt számunkra a fordulópont, ahol sajnos úgy kaptunk 20 pontot, hogy válaszolni sem tudtunk. Elfáradtunk de, a fáradtságnak súlya volt és ezt mindenki helyén tudta kezelni.

Folytathatnám, még de azt hiszem, hogy egy felejthetetlen élményt szereztek a fiúk a teljesítményükkel. Mindenkinek gratulálok.

A kis körmendi csapatban egy nagyon tisztességes egységet ismertünk meg, gratulálok a munkájukhoz és további jó szereplést kívánok nekik.

2011-10-15 PÉCS TÁSI OKB fiú területi alapszakasz 2. torna

PÉCSI VÁROSI SPORTISKOLA -  DOMBÓVÁRI KS   63 -  98 (23-26, 13-22, 18-30, 9-20)
SARKADI DÁNIEL 21,  BÍRÓ KRISTÓF  4, KŐNIG RICHÁRD 22, NAGY MÁTYÁS 6, VINCZE JÓZSEF-, KŐSZEGI KRISTŐF -,CSÁKI GERGELY 2, KÜSZTER DÁNIEL 5, KOLLÁR ZSOMBOR 36, SZEBÉNYI JENŐ-, SZŰCS DÁNIEL 2, NÉMETH ADRIÁN-,

Szép teljesítményt nyújtottak a fiúk, mindenkinek gratulálok. Csak így tovább!!!

29 büntetőből 22 sikerült értékesítenünk, Szép.

DOMBÓVÁRI KS  -  ATOMERŐMŰ SE  61 - 84 (8-31, 10-21, 23-12, 20-20)
Sarkadi Dániel 3,  Bíró Kristóf  -, Kőnig RICHÁRD 22, Nagy MÁTYÁS 11, Vincze József-, Kőszegi Kristóf -,Csáki Gergely -, Küszter Dániel 4, Kollár ZSOMBOR 15, Szebényi Jenő-, Szűcs DÁNIEL 6, Németh Adrián-,

Az előző mérkőzés sokat kivett a fiúkból. Az első negyedben lehengereltek bennünket, és szinte ki is alakult a különbség. Találtunk gyógyszert ellenük, amit a második félidőben be is adtunk nekik, Szűcs Daninak hívják, de még kereskedelmi forgalomban nem kapható.

Gratulálok a Paksiaknak.

2011-09-25 MARCALI OKB fiú területi alapszakasz 1. torna

MARCALI VSZSE -  DOMBÓVÁRI KS   58 :  84 (21-27; 6-22; 12-16; 19:19)
SARKADI DÁNIEL 9,  Bíró Kristóf  4, KŐNIG RICHÁRD 10, NAGY MÁTYÁS 13, Vincze József-, KŐSZEGI KRISTŐF 8,Csáki Gergely 4, Küszter Dániel 4, KOLLÁR ZSOMBOR 24, Szebényi Jenő-, SZŰCS DÁNIEL 8,

Sajnos késéssel kellett kezdenünk a játékot, mert az MKOSZ elfelejtett játékvezetőt delegálni a mérkőzésekre, de a  helyi csapat vezetése rugalmasan megoldotta a problémát.

Jól sikerült számunkra a mérkőzés, mert mindvégig a dombóvári csapat irányította a játék menetét. Határozottan és magabiztosan játszottak a fiúk.

DOMBÓVÁRI KS  -  ATOMERŐMŰ SE  53 - 78 (17-23, 11-25, 12-15, 13-15)
Sarkadi Dániel 3,  Bíró Kristóf  4, Kőnig Richárd 10, Nagy Mátyás 2, Vincze József-, Kőszegi Kristőf 2,Csáki Gergely 2, KÜSZTER DÁNIEL 10, KOLLÁR ZSOMBOR 18, Szebényi Jenő-, Szűcs Dániel 2,

A Paks ellen játékunk semmiben sem hasonlított az előző mérkőzéshez. Megilletődötten, nehézkesen, félve és akaratgyengén álltunk oda a kezdéshez…..na így is folytattuk a továbbiakban!!!

Azt szeretném, ha egy nálunk jobb csapat ellen is azt játszanánk, amit tudunk, és nem azt, amit Ők engednek.

2011.09.10. Dombóvár

Kadett U16

Dombóvári Kosárlabdasuli - KK OSJECKI SOKOLO OSIJEK (Horváth) 67-91  (19-21, 14-25, 14-24, 20-21)
Biró Kristóf -, Csáki Gergely 6, Kőnig Richárd 15/3, Kőszegi Kristóf 3, Küszter Dániel 21/3, Nagy Mátyás 3, Sarkadi Dániel 4, Szűcs Dániel 2, Modricz Endi -, Szebényi Jenő -, Vincze József -, Kollár Zsombor 12.