SERDÜLŐ (U14) FŐTÁBLA III. FORDULÓ Körmend 2016.04.16-17.

DOMBÓVÁRI KS – Körmendi Törpördögök 67-99 (14-29, 19-19, 20-18, 14-33)
Kohári Richárd -, Holczmann Dominik 5, Slavati Bence 4, Nagy Balázs -, Szép Márton 7, Vida Máté -, Heisz András 5/3, Takács Arnold 14/3, Fehér Benjamin 15, Kardos Bálint 9, Németh Péter 8, Müller Csongor -,

DOMBÓVÁRI KS – MEAFC „A” 94-95 (13-20, 22-16, 25-18, 20-25 hosszabbítás 15-16)
Kohári Richárd -, Bőzsöny Benedek -, Slavati Bence -, Nagy Balázs -, Szép Márton -, Kovács Kornél -, Heisz András 6/6, Takács Arnold 21/9, Fehér Benjamin 43/3, Kardos Bálint 12, Németh Péter 10, Müller Csongor 2,

Soproni SI „A” - DOMBÓVÁRI KS 88-45 (16-16, 29-14, 12-7, 31-8)
Vida Máté -, Bőzsöny Benedek -, Holczmann Dominik -, Nagy Balázs -, Szép Márton 6/3, Kovács Kornél 3/3, Heisz András 2, Takács Arnold 8/6, Fehér Benjamin 15, Kardos Bálint 11, Németh Péter -, Müller Csongor -,

A főtábla 3. fordulóját a KÖRMENDI TÖRPÖRDÖGÖK rendezték és gyönyörű sportcsarnok várt bennünket. A hazai csapat ellen kezdtük a tornát, de még mintha a buszon ülnénk olyan döcögősen mentünk neki az első negyednek. A körmendi fiúk ki is használták alvajárásunk, mert letámadással indítottak. Mire felébredtünk, már 15 ponttal elléptek ellenünk. A következő negyedben egállal zártunk, de a harmadikban ismét leblokkoltunk. A fiatal hazai csapat, mind védekezésben, mind támadásban a győzni akarás tudatával játszotta végig a mérkőzést.
A miskolci csapat ellen az esti órákban kezdtük a mérkőzést. Megrettentünk, mer egy 205 cm-es fiú is a keretükben szerepelt. Az első negyedben próbáltuk kitolni, leütközni, de a magasságával és a súlyával nem tudtunk mit kezdeni, így folyamatosan szedte a lepattanókat és termelte a gólokat. A második negyedben nem játszhatott ezért egálra hoztuk a félidőt. Tudtuk, hogy a harmadik negyedben ismét pályára lép és folytatódhat a küzdelem. Heisz Andris minden erejét összeszedve próbálta kifárasztani és sok munkával levédekezni az óriás mozgását. A kosarak felváltva potyogtak a negyedik negyed 5. percében még 73-64 re vezettünk, de sajnos átvették az irányítást a Miskolciak és 79-79 es döntetlennel zártuk a negyedet. Jöhet a hosszabbítás. Sajnos Kardos Bálint már a harmadik negyedben kipontozódott, így rá már nem számíthattunk. Az 5 perces hosszabbítást egy egységgel jobban teljesítette a miskolci csapat, így 95-94 re nyerték a mérkőzést. Sokat tanultunk és sok tapasztalatot gyűjtöttünk a mérkőzésről, ami mindenféleképpen elősegíti jövőbeli munkánkat. Gratulálok a fiúknak! Külön kiemelném Takács Arnit és Fehér Benit, mert a hátukon cipelték az egész csapatot és nagyon sokat tettek azért, hogy ilyen szoros küzdelemben lehessen részünk.
A harmadik mérkőzésünket vasárnap délelőtt játszottuk a Soproni kosársuli csapata ellen. Feszültség nélkül vágtunk bele a mérkőzésbe. Az első negyedben nagyon okosan, megfontoltan, rohanás nélkül 16-16 os eredménnyel zártunk. A továbbiakban már látszott a fáradtság és kimerültség a fiukon. Nem úgy alakultak a támadásaink, ahogy mi szerettük volna. Nagyon sokat hibáztunk és fásultan játszottunk.
Nagyon köszönöm az egész csapatnak a hétvégi szereplést, köszönöm a szülőknek a szurkolást és a bíztatást. Ennyi volt bennünk!!!!!!